1.Aşama Bilgi Toplama

Projeniz için üç boyutlu görüntü oluşturulurken, tasarımla ilgili tüm bilgileri bizimle paylaşmanız gerekmektedir. Tasarımla ilgili bilgileri bizimle ne kadar paylaşırsanız, tasarımınızı daha iyi anlayıp sizin isteklerinize göre daha gerçekçi bir görüntü ortaya çıkarmamıza yardımcı olur.

Minimum Gerekli Bilgiler;
Çevre Bilgisi
Zaman Bilgis (Gece yada Gündüz)
Projede Olmasını İstediğiniz Öğeler
Tasarımım Kaydedileceği Ortam Doyası ve Ölçüsü (Broşür, Bilboard,Power Point Sunumu vb. için.)
Tasarım Çalışması Yapılacak Obejnin, fotoğrafı, autocad dosyası, çap projesi, peyzaj projesi gibi.

2. Aşama Projenin Modellemesi

Sizden aldığımız bilgiler ve istekler doğrultusunda projeniz 3d yazılımlar yardımıyla inşaa edilmeye başlanır.
Bütün modelleme sürecinde projenin çok fazla detaylı olmaması durumunda 3 ile 5 gün arasında tamalanır.Tasarımın karmaşıklığına ve büyüklüğüne göre bu süre 1 hafta ile 1 ay arasında da sürebilir.

3.Aşama Projenin Kaplanması ve Işıklandırması

Projenin bu aşaması işin en önemli ve zor kısmırıdır. Projede kullanılacak kaplama materyallerinin hazırlanması ve ışıklandırılmasına ne kadar çok vakit ayrılırsa o kadar kaliteli ve gerçeci sonuçlar ortaya çıkar. Bu aşamada projende kullanılan materyallerin doğru kullanılması ve kamera açılarının doğru ayarlanması çok önemlidir. Bu aşamada meydana gelen hata ve hertürlü değişiklik son aşamaya geçmeden tamamlanır. “Kamera açılarında değişiklik, renklerde değişiklik, kullanılan kaplamlarda değişiklik vb.”

4.Aşama Projenin Renderlarının Alınması ve Teslim Edilmesi

Projeyle ilgili tüm değişlikler yapıldıktan sonra resmin ölçülerine göre yüksek çözünürlüklerde proje render edilmeye başlar. Bu işlem resmin kaltesine göre 1 saat ile 24 saat arasında sürebilir.Render işlemi tamanlandıktan sonra resim istenilen formatta kaydelip yada sunum halinde teslim edilir.